baztavan
منابع کنکور ارشد علوم شناختی
۱۶ مهر ۱۳۹۷
کارکردهای اجرایی مغز، مهارت‌هایی برای زندگی و یادگیری
۱۵ آبان ۱۳۹۷

دوره آموزشی علوم شناختی ویژه اساتید و فارغ التحصیلان دکتری روانشناسی

baztavani

baztavani

دوره آموزشی علوم شناختی ویژه اساتید و فارغ التحصیلان دکتری روانشناسی

با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی / دوره آموزشی علوم شناختی ویژه اساتید و فارغ التحصیلان دکتری روانشناسی برگزار می شود.

در راستای سیاست های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، یک دوره آموزشی در رشته علوم شناختی با تاکید بر ارزیابی و توانبخشی شناختی ویژه اساتید و فارغ التحصیلان دوره دکتری رشته روانشناسی پاییز امسال در تهران برگزار می شود.

 این دوره آموزش علوم شناختی، بر سنجش و بهبود توانایی‏ های شناختی، هیجانی، اجتماعی و رفتاری ناشی از بروز اختلالات رشدی و یا آسیب­ های مغزی تمرکز دارد و متخصصان رشته های مختلف از جمله روانشناسی، نورولوژی، توانبخشی، روانپزشکی و مهندسی را در بر می‏ گیرد.
ترغیب استادیاران جوان به فعالیت در حوزه های علوم شناختی با تاکید بر ترویج پژوهش‏ های شناختی و کاربردهای آن در آسیب شناسی شناختی، آموزش، تشخیص و توانبخشی، آگاهی شرکت کنندگان با مرزهای دانش در این حیطه،تشویق اساتید به سمت تعیین خطوط پژوهشی در زمینه ارزیابی و توانبخشی شناختی و تعریف پایان نامه‏ های دانشجویی در این حوزه ،کمک به ایجاد شبکه‏ های علمی متشکل از فارغ التحصیلان دوره دکتری و اساتید در دانشگاه‏ های کشور و کمک به توسعه روابط علمی و پژوهشی تیم مجری با مراکز و محققان داخلی از اهداف برگزاری این رویداد آموزش علوم شناختی عنوان شده است.
دوره آموزشی علوم شناختی ویژه استادیاران و فارغ التحصیلان دوره دکتری رشته روانشناسی با هدف  آشنایی با این حوزه و افزایش تعامل با متخصصان به منظور گسترش علوم شناختی در کشور برگزار می شود.
امکان تعریف طرح پژوهشی توسط شرکت کنندگان در این دوره آموزشی ، استفاده از فرصت مطالعاتی برای افراد منتخب، ارائه بسته‏ آزمون‏ های ارزیابی شناختی ، کتاب و کتابچه علمی به شرکت کنندگان، ،اعطای گواهی شرکت در دوره از امتیازات آن یاد شده است.
این دوره آموزش علوم شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و با همکاری دانشگاه شهید بهشتی، کلینیک مغز و شناخت، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  برگزار می شود.
توانبخشی شناختی | بازتوانی شناختی